wybierz język: pl en de hu

Izabela Kisłow-Bisztrai


Radca Prawny (PL), członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

SPECJALIZACJA

  • prawo spółek
  • prawo handlowe
  • M&A
  • postępowania sądowe i arbitrażowe
  • umowy handlowe
  • prawo transportowe
  • prawo europejskie oraz prywatne międzynarodowe

Mec. Kisłow-Bisztrai od początku swojej drogi zawodowej doradza klientom z regionów niemieckojęzycznych, a obecnie także przedsiębiorcom węgierskim i polskim we wzajemnych kontaktach biznesowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie produkcyjnej i ubezpieczeniowej jak również w międzynarodowych kancelariach prawniczych ze specjalizacją w dziedzinie prawa spółek, transgranicznych postępowań sądowych i arbitrażowych.

Brała udział w licznych badaniach prawnych „prześwietlania” spółek (due dilligence) z dziedziny m.in.: media, transport, artykuły spożywcze i będących ich następstwem transakcjach nabywania przedsiębiorstw. Wspiera klientów przy sporządzaniu lub opiniowaniu umów oraz ogólnych warunków umów. Doradza firmom transportowym w zagadnieniach krajowego i międzynarodowego prawa transportowego.

Od 2009 roku reprezentuje węgierskie firmy w postępowaniach sądowych w Polsce, prowadzi postępowania arbitrażowe na Węgrzech, a także doradza polskim spółkom przy procesach inwestycyjnych na Węgrzech.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

2005Haarmann Hemmelrath K. Korszyńska sp.k., kancelaria prawnicza, Warszawa oraz Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Warszawa
2006Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., firma produkcyjna, Warszawa/Płock
2006-2009JARA & PARTNERS sp.k., kancelaria prawnicza, Warszawa
od 2009Bisztrai Ügyvedi Iroda, kancelaria prawnicza, Warszawa/Budapeszt

WYKSZTAŁCENIE

2002-2003Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Polska
1999-2005Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski, Polska
2003-2004Studia prawa niemieckiego i europejskiego na Uniwersytecie w Konstancji, Niemcy. Seminaria: „Międzynarodowe i europejskie prawo spółek”, „Prawo kartelowe UE”
2006Studia prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Levin Collage of Law, Uniwersytet Floryda
2007- 2011Aplikacja radcowska w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie