wybierz język: pl en de hu

Gábor Bisztrai


Adwokat (HU), członek Izby Adwokatów w Budapeszcie

SPECJALIZACJA

  • prawo spółek
  • prawo handlowe
  • M&A
  • nieruchomości
  • prawo konkurencji i antymonopolowe
  • postępowania sądowe i arbitrażowe
  • ochrona danych osobowych
  • prawo pracy

Mec. Bisztrai rozpoczął aktywność zawodową w 2001 roku pracując jako referendarz sądowy, a następnie asesor sądowy w Sądzie Okręgowym w Budapeszcie. Zdobył tam bogate doświadczenie procesowe w wydziałach: Gospodarczym, Nieruchomości oraz Cywilnym, które wykorzystuje obecnie prowadząc liczne, nierzadko bardzo złożone postępowania sądowe i arbitrażowe (w tym budowlane i inwestycyjne).

Od 2007 roku wpisany na listę adwokatów w Budapeszcie. Pracował w międzynarodowych kancelariach prawniczych na Węgrzech, w Niemczech oraz w Polsce jak i dla międzynarodowych grup kapitałowych z branży budowlanej oraz deweloperskiej. Mec. Bisztrai uczestniczył w licznych inwestycjach na rynku nieruchomości oraz reorganizacji przedsiębiorstw z kilku grup kapitałowych. Prowadzi wewnętrzne szkolenia dla pracowników i członków zarządu na temat m.in. porozumień cenowych i kartelowych, nieuczciwej konkurencji czy strategii rabatowych firm. Posiada doświadczenie w zarządzaniu i prawnej ocenie administrowania danymi osobowymi przez firmy, w tym rejestracji tzw. systemu whistleblowing na Węgrzech. Podczas codziennej praktyki adwokackiej doradza przedsiębiorcom także w dziedzinie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy, umów handlowych oraz prawa korporacyjnego.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

2001-2006Sąd Okręgowy w Budapeszcie – referendarz sądowy, następnie asesor sądowy
2003-2004Beiten Burkhardt, kancelaria prawnicza, Kolonia, Niemcy – aplikant
2007-2008Grupa kapitałowa TriGránit, firma deweloperska, Charles Varga & Partner, kancelaria prawnicza, Budapeszt, Węgry – adwokat
2008-2009Nörr Stiefenhofer Lutz, kancelaria prawnicza, Budapeszt/Warszawa – adwokat
2009-Grupa kapitałowa Saint-Gobain, firmy produkcyjne, Budapeszt, Węgry – adwokat

WYKSZTAŁCENIE

1996-2001Studia nauk prawnych na Pázmány Péter Katolickim Uniwersytecie w Budapeszcie, Węgry
2002-2005Aplikacja sądowa w Sądzie Okręgowym w Budapeszcie
2002Stypendium na Karl-Franzens Uniwersytecie, Katedra Prawa Porównawczego, Graz, Austria
2003-2004Stypendium na Friedrich-Wilhelms Uniwersytecie w Bonn, Niemcy Seminaria: „Prawo konkurencji w UE.” oraz „Niemieckie i europejskie prawo kartelowe.”

PUBLIKACJE

Directors’ and officers’ liability in Hungary, Zürich Global